Najczęściej zadawane pytania

Odpowiemy na Twoje pytania


Podczas stawiania pierwszych kroków z perukami nasuwa się wiele pytań, niepewności, obaw. Poniżej zbieramy i spisujemy te, które najczęściej padają podczas spotkań z nami. Polecamy je przejrzeć, przedstawiają one podstawowe zagadnienia związane ze stosowaniem tej metody i być może rozwieją nurtujące Państwa niepewności.

Każda firma ma używa różnych materiałów, z których wykonana jest baza peruki.  Najczęściej używanymi materiałami są:

  • siateczka „lace” (rodzaj tiulu): cieniutka i bardzo przewiewna, zapewnia naturalny wygląd i komfort noszenia. Nie ukrywa w pełni wiązań włosów do bazy,więc przy ciemnych włosach i jasnej skórze takie wiązania są bardziej widoczne na przedziałku, jako malutkie,ciemne kropeczki na skórze- gdy przyglądamy się temu z bardzo bliska- jednak istnieją metody maskowania, np. przy użyciu niewielkiej ilości pudru w miejscu przedziałka;-). Tańsza od „mono”, bardzo popularna wśród osób noszących długie fryzury z odkrytym czołem, ale nie tylko;
  • monofilament- rodzaj prześwitującej siatki, bardzo naturalnie wyglądającej, ale grubszej od „lace”. Jest przez to bardziej wytrzymała, droższa, ale też mniej komfortowa dla niektórych. Zaletą jest mniej widoczne wiązanie włosa do bazy. Szczególnie lubiana przez Panie szukające dobrej jakości w perukach syntetycznych/mieszanych.
  • Element imitujący skórę na przedziałku -wykonany jest z cieniutkiej warstwy poliuretanu w jasnym kolorze skóry, na nim wszyste są pojedynczo włosy tworząc przedziałek w bazie „basic”. Uwaga- w perukach naturalnych element imitujący skórę wykonany jest z najwyższej jakości wartswy jedwabiu w kolorze skóry i jest najlepszym rozwiązaniem, gdy zależy nam na opcji niewiocznej całkowicie ;-)- jeśli tak, odsyłamy do lektury na temat peruk naturalnych na secret-hair.pl
  • siatka stretch- rodzaj materiału używany zwykle na tyle peruki syntetycznej, jeśli ta tkana jest maszynowo- włosy ułożone pasmami na materiałowej taśmie, taśmy wszyte na czepek jedna pod drugą. Może być pokryta dodatkowo miękkim tiulem, by włosy nie przechodziły na wewnętrzną stronę czepka w trakcie użytkowania, ściagania, czy mycia peruki.
  • paseczek regulujący obwód- stretch’owy pasek na tyle peruki od wewnątrz, którym można regulować dopasowanie peruki do obwodu głowy.

Włosy kręcone są dość wymagające. Na czym polega różnica? Np. rano należy je obficie zmoczyć, jeśli mamy zamiar je rozczesać, przy czym „rozczesywanie” w przypadku włosów mocno kręconych, jak „afro” oznacza przeczesywanie wyłącznie palcami!

Długość użytkowania peruk zależy od tego, jak traktujemy je na co dzień, co jest kwestią bardzo indywidualną, zależną od wielu czynników. Stosując się do otrzymanych porad na temat pielęgnacji można z powodzeniem użytkować je od kilku miesięcy do nawet 2,czy 3 lat- wszystko zależy jak często, jak długo i w jakich warunkach je nosimy i czy mamy coś na zmianę.

Długość tego okresu jest uzależniony też od długości gęstości włosów, rodzaju bazy i sposobu, w jaki dbamy o nie. Osoby, które ściągają perukę na noc lub użytkują je okazjonalnie będą cieszyć się ich dobrą kondycją znacznie dłużej, należy jednak pamiętać o tym ,że z czasem one także przerzedzą się i będą wymagały skrócenia lub wymiany na nową. Włosy syntetyczne podczas użytkowania wypadają- to zjawisko naturalne. Włosy długie łatwiej się kołtunią i wymagają częstszego czesania, które zapobiegnie mocnemu splątaniu. Włosy długie będą bardziej narażone na „wycieranie” o szalik, ubranie,sweter itp., zatem ich końcówki będą się „mechacić”, rozwarstwiać i puszyć- będzie trzeba je po jakimś czasie skrócić, a następnie wymienić swoją perukę na nową, gdy skracanie już nie będzie możliwe.

Dobrym sposobem jest posiadanie dwóch egzemplarzy i noszenie ich na zmianę- w ten sposób możemy ze spokojem pozostawić jeden egzemplarz do mycia,stylizacji, mieć „na zapas” schowany w pudełeczku lub zabrać ze sobą np. w podróż „na wszelki wypadek”.

W perukach „lace front” często,ale nie zawsze zostawiony jest nadmiar siatki, który służył przy produkcji. Klient obcina ją samodzielnie lub my to robimy. Przycinanie nie jest niczym trudnym i nie powinno rodzić żadnych obaw. Wystarczą małe, ostre nożyczki. Można obciąć blisko linii włosów lub nieco dalej. Można eksperymentować, aby uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd linii włosa.

Stylizować tak, oczywiście, jednak nie zaleca się farbowania w przypadku włókien syntetycznych. Ostrożne farbowanie można przeprowadzić jedynie na włosach naturalnych naszych systemów/peruk.

Włosy w peruce syntetycznej po umyciu wracają do swojej pierwotnej fryzury- jeśli były falowane, nadal pozostaną falowane itp.  Myjemy je odpowiednim szamponem oraz stosujemy sprawdzoną odżywkę. Ze swojej strony zawsze polecamy Państwu sprawdzone przez nas, profesjonalne linie produktów do kompleksowej pielęgnacji peruk i uzupełnień, które mamy w sprzedaży – są to sprawdzone formuły świetnie wygładzające włos, co sprawia, że wyglądają zdrowo i są miłe w dotyku.

Napewno warto przymierzyć, spróbować, by przekonać się samemu.

Najważniejsze jest dobre dopasowanie peruki do naszej urody, kształtu twarzy, proporcji ciała, stylu bycia oraz stylu życia. Równie istotne jest też nastawienie- osoby, które lubią peruki, są gotowe nosić perukę lub mają chęć spróbować, o wiele szybciej znajdują swój ulubiony model, w którym czują się dobrze i podobają się sobie.Jeśli czujesz, że nie do końca jesteś przekonana/y do tej formy dbania o wizerunek, zapraszamy na próbną, niezobowiązującą wizytę w naszym Salonie Peruk we Wrocławiu, byś mogła/mógł przyjrzeć się z bliska tematowi uzupełnień włosów.

Osobom z zewnątrz trudno jest stwierdzić, czy włosy, które widza to włosy peruki nie wyrastające nam z głowy. Są różne rodzaje peruk syntetycznych i naturalnych utkanych w różny sposób w zależności od potrzeb. Np. nowoczesne uzupełnienia tkane na cienkich, przewiewnych bazach zapewniają normalne funkcjonowanie -z takim systemem można się nawet kąpać i uprawiać sporty, chodzić na saunę itp. Włosy czesze się w każdym kierunku, można upinać koki, wiązać w kucyk. Przedziałek i linia włosów przy skórze wyglądają niezmiernie naturalnie, dzięki stosowanym specjalnym patentom.

Ważnym czynnikiem wpływającym na naturalny wygląd jest: dobre dopasowanie czepka peruki do naszej głowy, uważny montaż oraz niekiedy jeszcze ścięcie włosów przez fryzjera, gdy mamy perukę już na sobie- tak, aby nadać im właściwą formę, dopasować do naszej urody, owalu twarzy. Niektóre osoby w ogóle nie ścinają włosów po montażu i peruka od razu dobrze pasuje – to kwestia doboru długości fryzury, gęstości itp.

Grzywka to zapewne najlepszy sposób na zupełne ukrycie linii włosów na czole – choć nie jest to wcale konieczne. Niezaprzeczalnie grzywka, czy noszenie różnego rodzaju opasek daje nam swobodę i pewność, że nikt nic nie dostrzeże, ale nie każdemu taka grzywka odpowiada. Można z powodzeniem obejść się bez obcinania grzywki- wtedy warunkiem naturalnego wyglądu jest sprawny, precyzyjny montaż, którego nauczymy się wraz z czasem oraz właściwie ułożona fryzura, a także małe włoski przy linii brzegowej uzupełnienia, tzw. „baby hair”,których zadaniem jest naśladowanie naturalnej linii włosów rosnących nad czołem. Również dobór bazy na samym przodzie jest istotny przy doborze peruki, gdy nie chcemy nosić grzywki- np. siatka „lace” w peruce syntetycznej jest cieńsza niż „mono”, zatem będzie mniej widoczna na brzegu,ale niektórzy wybiorą monofilament ze względu na lepsze ukrycie supełków włosów w bazie z „mono”. Wraz z doświadczeniem każdy z nas znajduje „swój sprawdzony” sposób na najlepszy „kamuflaż” i dobre samopoczucie, a całość wygląda naturalnie.

Do przyklejania systemu służą różne kleje i taśmy– dla początkujących polecamy taśmy i to te w formie „plastrów”- pocięte w paski- kleje w tubkach nie są łatwe w użyciu dla osób początkujących. Polecamy głównie taśmy mocne ( np. „Lace front niebieską” oraz „ No shine”- są bardzo dobre i trzymają bardzo mocno nawet w wodzie czy po saunie. Mamy w sprzedaży również taśmy słabsze dla osób, które ściągają uzupełnienia na co dzień, choć te mocne są również odpowiednie do krótkich montaży. Trzymają mocno, a ich odklejanie od bazy nawet po jednym, czy dwóch dniach jest bardzo łatwe.
Jeśli chodzi o klej w tubce– można mieć go pod ręką także do małych korekt, poprawek- przy noszeniu włosów ponad tydzień i częstym myciu ich na głowie może zdarzyć się, że w jakimś miejscu baza się uniesie i wtedy można prosto i szybko skorygować to w danym miejscu przy pomocy kropelki kleju. W sprzedaży mamy godny polecenia klej do skóry wrażliwej, w którego skład wchodzi w dużej części woda- więc jest on bardzo bezpieczny dla naszej skóry i łatwo go usunąć, ale nie jest on tak silny, jak kleje na bazie alkoholu.

Wszystkie taśmy, które posiadamy w ofercie są godne polecenia, zwłaszcza dla tych osób, które mają z natury wrażliwą skórę. Dodatkowo dla osób bardzo wrażliwych mamy w sprzedaży specjalne, hipoalergiczne taśmy do montażu krótkotrwałego, które nie uczulają i są zupełnie nieaktywne chemicznie. Jeśli chodzi o zdejmowanie peruk– dostępne są specjalne płyny do usuwania taśm, ale nie jest konieczne ich stosowanie. Peruka– jeśli podważymy ją powoli palcami, zaczyna odchodzić od skóry.

Nie, nie ma takiej możliwości- taśmy trzymają na tyle mocno, że nawet, jeśli ktoś będzie nas szarpał za włosy, nie zdoła usunąć nam uzupełnienia z głowy.

Nie, taśmy do peruk nie są bardzo kosztowne. W jednej paczce jest 36 pasków, a opakowanie to koszt ok. 46 zł; plastry poleca się przecinać wzdłuż, ponieważ są dość szerokie – w ten sposób mamy do dyspozycji 72 paski do klejenia, a na jeden montaż peruki zużywa się od pół do 7 pasków, więc jedno opakowanie może starczyć na bardzo wiele montaży. Pielęgnacja również nie wymaga od nas przeznaczania dużych funduszy. Wystarczy dobry, nawilżający szampon oraz odżywka, najlepiej o odczynie pH 3,5. Sprawdzone przez nas kosmetyki znajdują się w stałej sprzedaży w naszym e-sklepie oraz stacjonarnie w salonie peruk we Wrocławiu.

Jeśli nosimy swoje włosy pod spodem- wtedy pomocny jest przewiewny czepek pod peruki, który zapewni nam zabezpieczenie naszych włosów przed klejem z taśm do mocowania do skóry głowy- jeśli ich w ogóle używamy i ułatwi nam wykonanie precyzyjnego montażu. Jeśli mamy pod spodem krótkie włosy lub nie lubimy nosić dodatkowego czepka pod peruką, z powodzeniem możemy nosić perukę bez tego lub też sprawdzić na sobie specjalne opaski pod peruki, sylikonową i aksamitną. U niektórych ten sposób się najlepiej sprawdza, a są też tacy użytkownicy, którzy nie tolerują żadnych dodatkowych akcesoriów i noszą peruki bez klejenia i opaski. Prawie każdą perukę syntetyczną można nosić bez konieczności podklejania jej, zawsze jednak istnieje taka możliwość- np. na specjalne okazje, gdy chcemy poczuć się swobodnie i nie chcemy mieć obaw, że peruka się nam obsunie- wystarczy podkleić ją w jednym, dwóch miejscach, by czuć 100%-owy komfort podczas takiego wyjścia. Pamiętajmy też ,że gdy pod spodem mamy swoje włosy, możemy wszyć dodatkowe klipsy lub/i wsuwki do peruk, którymi podpinamy perukę do swoich włosów. Niektóre modele w naszym sklepie są już wyposażone w podstawowy zestaw , np. mają 2/3/4 wsuwki lub spinki wszyte do bazy. W każdej chwili taką spinkę możemy odpruć lub przyszyć w dowolnym miejscu, które wybierzemy za pomocą cienkiej nitki i igły .

Chcesz złożyć zamówienie lub masz dodatkowe pytanie?

Skonsultuj się z nami – bądź pewny miłej i sprawnej obsługi, chętnie też udzielimy Ci fachowej porady!